Найважливішою умовою для виконання декларованої підприємством політики в області якості продукції є простежуваність. Це комплекс організаційних і виробничих заходів спрямованих на інформаційний контроль за виробничими параметрами кожного рулону сировини, напівфабрикатів або готової продукції. Її практичне виконання полягає в тому, що на кожному етапі виробничого ланцюжка виробнича і технічна інформація закріплюється за конкретними рулонами а самі рулони на кожному етапі отримують індивідуальні ідентифікатори – штрих-коди. Застосування системи штрихкодування дозволяє:
– Встановити контроль за виконанням виробничих норм або організаційних заходів, автоматизувати виконання стандартних виробничих сценаріїв.
– Миттєво надавати операторам інформацію про технологічні рекомендації
– Уникнути помилок несанкціонованого використання сировини або напівфабрикатів
– Блокувати використання сировини або напівфабрикатів невідповідної якості
– Застосовувати комплекс спеціальних заходів (коригувальних дій) для конкретно обраних рулонів сировини або напівфабрикатів.
– У найкоротші терміни виконувати аналіз і блокувати сировину, напівфабрикати або готову продукцію при появі інформації про порушення або зміни технологічних параметрів здатних вплинути на якість готовність продукції або знизити рівень її безпеки для споживача. У таких випадках може бути прийнято рішення про відкликання партії продукції або її частини
Важливим є повноцінного функціонування низхідній і висхідній простежуваності:
– Низхідна простежуваності визначає коло конкретних рулонів напівфабрикатів і сировини відносяться до конкретного рулону або конкретної партії готової продукції.
– Висхідна простежуваності визначає рулони готової продукції які були виготовлені з конкретного рулону або партії напівфабрикату або сировини.
Використання обох цих інструментів дозволяє оперативно контролювати і управляти продукцією на підприємстві, оперативно реагувати при появі невідповідностей якості або технологічних порушення можуть критично вплинути на якість готової продукції.